Viļānu novada uzņēmēji piedalījās starptautiskā Vides forumā Lietuvā

Viļānu apvienības pārvalde 14.Oktobris, 2013, 18:21 Projekti 2007-2013

Šā gada 19. – 20. septembrī divi Viļānu novada uzņēmēji, kuru pamatdarbībā galvenais nosacījums ir „zaļā domāšana”, prezentēja sevi Lietuvas pilsētā Švenčionys, piedaloties starptautiskajā Vides forumā. Viļānu novadu pārstāvēja SIA „ENERTECGREEN” valdes priekšsēdētāja Evija Reinholde un SIA „GRANUM” valdes loceklis Aivars Lucijanovs. Abi uzņēmumi ir inovatīvi, radoši un apņēmības pilni darboties, pielietojot „zaļās tehnoloģijas”.

Foruma dalībnieki pulcējās no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, lai dalītos pieredzē par tehnoloģiju iespējām, plānotu kopīgu nākotni ilgtspējīgai sociālajai un ekonomiskajai izaugsmei šajās valstīs, kā arī gūtu jaunus iespaidus un zināšanas.

Pirmā foruma diena bija veltīta dalībnieku prezentācijām par vides un arī ekonomiskās izaugsmes tēmām – atkritumu apsaimniekošanu, vīngliemežu un tējas audzēšanu, kā arī daudzām citām tikpat interesantām tēmām. Ikviens foruma dalībnieks savās prezentācijās uzsvēra būtiskāko un aktuālāko.

Otrā diena iesākās ar videi draudzīgām un veselīgām aktivitātēm – tējas dzeršanu svaigā gaisā un sēņošanu, pēc kuras dalībnieki baudīja uz ugunskura vārīto sēņu zupu. Nepiespiestā un veselīgā atmosfēra mudināja dalībniekus iesaistīties diskusijās un ideju un viedokļu apmaiņā par to, kā varētu risināt energoefektivitātes problēmas, iezīmējās arī kopējas intereses. Forums vienoja dažādus cilvēkus, pašvaldības un viedokļus, tādējādi uzsverot apkārtējās vides nozīmību un sasaisti ar cilvēku.

SIA „ENERTECGREEN” pamatdarbība ir zaļās enerģijas efektīvāka, drošāka un lētāka ražošana, pielietojot efektīvas gazifikācijas tehnoloģijas. Uzņēmums ir biomasas gazifikācijas un koģenerācijas tehnoloģiju attīstītājs ar pieredzi zaļās enerģijas jomā no 2001. gada. Vairāk informācijas: www.enertecgreen.lv

SIA „GRANUM” ir jauns uzņēmums, kas Viļānu novadā plāno uzsākt proteīna ražošanu no graudaugiem.

Starptautiskais Vides forums notika Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Eiroreģiona „Trešais solis” ietvaros.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2013-10-14

Iesaki citiem: