Viļānu novada pārstāvji sevi prezentēja Investīciju forumā Baltkrievijā

Viļānu apvienības pārvalde 5.Augusts, 2013, 17:46 Projekti 2007-2013

Šā gada 26. – 27. jūlijā Viļānu novada uzņēmēji un pašvaldības darbinieki prezentēja sevi starptautiskajā Investīciju forumā „GlubokojeInvest”, kas norisinājās Baltkrievijas pilsētā Glubokoje. Galvenais mērķis bija iepazīstināt pārējos foruma dalībniekus ar Viļānu novada investīciju objektiem, kuru ēkas netiek izmantotas pašvaldības vajadzībām, kā arī iegūt jaunus kontaktus turpmākai sadarbībai. Viļānu novadu pārstāvēja novada pašvaldības Nekustamo īpašumu speciāliste Irina Klimanova, Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra (LLZC) un Latgales ciltslietu mākslīgās apsēklošanas stacijas (LCMAS) pārstāvji.

Pirmajā foruma dienā – 26. jūlijā – norisinājās dalībnieku prezentācijas, kur kopumā piedalījās aptuveni 28 pašvaldības no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, kuras iepazīstināja un informēja par tūrisma attīstību, investīciju un uzņēmējdarbības piedāvājumiem. Savā prezentācijā I. Klimanova uzsvaru lika uz Viļānu novadā esošajām investīciju teritorijām, konkrēti par objektiem, kas tajās atrodas – Viļānu poliklīnikas un slimnīcas ēka, bērnudārza ēka, Dilmaņu skola un citas, kuras varētu būt lietderīgas investīciju piesaistei. Latgales Ciltslietu mākslīgās apsēklošanas stacijas direktore Zinaīda Asare sniedza ieskatu uzņēmuma darbībā un piedāvājumā, savukārt Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra pārstāvis, pētnieks ar starptautisku pieredzi Tālis Laizāns iepazīstināja klātesošos ar laukaugu kultūrām, to audzēšanu, novākšanu un pārstrādi.

Jāatzīmē, ka LLZC vadītājai Venerandai Stramkalei jau iepriekš ir bijusi sadarbība ar Baltkrievijas partneriem, konkrēti ar Baltkrievijas Linu institūta pārstāvjiem, ar kuriem tikās arī šoreiz. Kā viņa pastāstīja, arī Latvijā ir paredzēta tikšanās, kad institūta direktors ieradīsies šeit, lai apspriestu turpmākās sadarbības iespējas. Tāpat arī Stramkales kundze sacīja, ka forums bija ļoti saistošs, interesants un priecēja Baltkrievijas zemnieku interese par zinātnes centru. LCMAS direktore Z.Asare arī bija ļoti apmierināta ar to, ka no novada pašvaldības puses tika sniegta iespēja piedalīties šajā forumā, jo interese tiešām bija.

V. Stramkale un Z.Asare pateicas Viļānu novada pašvaldības vadībai par iespēju piedalīties forumā.

Investīciju forums „GlubokojeInvest” norisinājās „Ķiršu festivāla” ietvaros, kas aicināja viesus ar viesmīlību un piesātinātu pasākuma programmu.

Starptautiskais forums notika Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Eiroreģiona „Trešais solis” ietvaros.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2013-08-05

Iesaki citiem: