Jaunieši apgūst jaunas prasmes savu sapņu īstenošanai

Viļānu apvienības pārvalde 3.Novembris, 2016, 13:54 Projekti 2014-2020

No 1.augusta Viļānu novada pašvaldība ir uzsākusi dalību projektā “PROTI un DARI” (Nr.8.3.3.0./15/I/001).  Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tajā skaitā aroda apguvē. Pirmās projektā iesaistījās 3 jaunietes. 

Pašlaik meitenes apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai un paralēli apguva 40 stundu kursu “Floristikas pamati” mācību centrā “Fibra” floristes Nanditas Kirejevas vadībā. Floristikas kursu laikā meitenes ieguva teorētiskās pamatzināšanas un prasmes darbā ar floristikas materiāliem, lai veidotu dažādas interesantas kompozīcijas. Ar pirmo meiteņu darinājumu varēja iepazīties Viļānu novada iedzīvotāji un viesi novada svētku laikā – pašvaldības ēku rotāja no ziediem un citiem dabas materiāliem veidots novada ģerbonis. Savukārt citu nodarbību laikā tika veidoti dažādi dzīvnieki no siena, kurus var izmantot dārzu un pagalmu rotāšanai, konfekšu pušķi un sienas dekorus no materiāliem, kuriem, šķiet, nav mākslinieciska pielietojuma.

 

Projekta "PROTI un DARI!" mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu, nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Ja ir neīstenots sapnis, nerealizēta kāda ideja droši var nākt un pieteikties šajā projektā pie programmas vadītājas Ilgas Morozovas 64605833 un mentoriem Līgas Sarkanes (64662086) un Aijas Āboliņas ( 26616884).

Ilga Morozova

izglītības un kultūras lietu speciāliste

2016-11-03

Iesaki citiem: