Jauna izstāžu zāle Viļānu novadpētniecības muzejā

Viļānu apvienības pārvalde 13.Oktobris, 2015, 19:48 Projekti 2014-2020

10. oktobris Viļānu novadpētniecības muzejam bija dubultsvētki. Līdzās muzeja jaunu telpu atklāšanai šajā dienā apmeklētājiem tika piedāvāta apskatei arī jaunā izstāžu zāle, kas ir ierīkota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Viļānu novada pašvaldības atbalstu. 

Valsts Kultūrkapitāla fonds šī gada martā izsludināja mērķprogrammas „Muzeju nozares attīstības programma” projektu konkursu. Finansiālu atbalstu saņēma arī Viļānu novadpētniecības muzeja izstrādātais projekta pieteikums „Nacionālā muzeju krājuma izpētes rezultātu pieejamības nodrošināšana, izveidojot eksponēšanas apstākļus atbilstoši mūsdienu sabiedrības vajadzībām Viļānu novadpētniecības muzeja izstāžu zālē”.

Ilgu laiku Viļānu novadpētniecības muzejs atradās kultūras nama telpās. 2013. gadā, kultūras ēku ansamblī uzsākoties rekonstrukcijas darbiem, muzejam bija jāmitinās pagaidu telpās, kas būtiski ierobežoja muzeja darbību. Tomēr līdz ar rekonstrukcijas darbu noslēgšanos muzejs ieguva jaunas mājas kultūras nama pagraba telpās, kurās tika ierīkota arī izstāžu zāle. Šobrīd līdzās muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai, kas veltīta Viļānu vēsturei, izstāžu zālē ir apskatāma Osvalda Zvejsalnieka darbu izstāde. Ikviens tiek laipni gaidīts Viļānu novadpētniecības muzejā darba dienās no plkst.8.00 līdz 17.00 (pārtraukums no plkst.12.00 līdz 13.00).

Teksts un foto: Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

2015-10-13

Iesaki citiem: