Viļānos izbraukumā devās neparasti transportlīdzekļi

Viļānu apvienības pārvalde 30.Septembris, 2014, 19:08 Notikumi

Mašīna ar peles ausīm, ziedu motoroleris, košas maskas un grāmatu tārps – tas viss bija sastopams 27. septembrī Viļānos rekonstruētās tranzītielas atklāšanā, kurā iedzīvotāji bija aicināti piedalīties ar neparastiem transportlīdzekļiem. 

Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, 2 km garā rekonstruētās ielas posma atklāšanas laikā tika radīta īsta svētku sajūta. Svētkus ieskandināja pūtēju orķestris „Dekšāres”, savukārt gājiena laikā ar dziesmām un mūziku iedzīvotājus priecēja lauku kapela „Bumburneicys”. Īpaši ir jāatzīmē iedzīvotāju radošā pieeja, jo lietderīgs pielietojums tika atrasts itin visam.  Transportlīdzekļi bija rotāti ar ziediem, baloniem, krāsainu papīru un pat patvāri. Cerēsim, ka arī turpmāk līdzīgi pasākumi piesaistīs tikpat daudz dalībnieku un kļūs par skaistu Viļānu novada tradīciju!

Tranzītielas rekonstrukcija Viļānos iesākās 2012. gadā projekta „Tranzītielas rekonstrukcija Viļānu pilsētas teritorijā, auto ceļa P58 posms 0,5-2,5km”, projekta Nr. 3DP/3.2.1.2.1./12/APIA/SM/031, ietvaros. Projekta mērķis ir nodrošināt komfortablu un drošu satiksmi autotransportam, velosipēdistiem un gājējiem.  Šobrīd ir rekonstruēts 2 km garš tranzītielas posms, uzbūvēts apļveida krustojums, uzstādītas barjeras, lai nodrošinātu gājēju un riteņbraucēju drošību, ierīkotas septiņas apgaismotas gājēju pārejas, uzbūvēta gājēju ietve, velosipēdistu celiņš, izbūvēts ielas apgaismojums, slēgtā lietusūdens savākšanas sistēma, kā arī trīs automašīnu stāvlaukumi.

Projekts Nr.3DP/3.2.1.2.0/12/APIA/SM/031 "Tranzītielas rekonstrukcija Viļānu pilsētas teritorijā, a/c P58 posms 0,5 - 2,5 km" tiek finansēts no Eiropas Savienības struktūrfondiem. 

Projekts tiks īstenots līdz 2015. gada 31. augustam. 

Foto: Irina Klimanova

Iesaki citiem: