Viļāniešu augstie sasniegumi dartā

Viļānu apvienības pārvalde 27.Oktobris, 2020, 08:49 Notikumi

Pēc 6 mēnešu pārtraukuma  atsākušās  LDO organizētās sacensības dartā (šautriņu mešanā). Veiksmīgi šajās sacensībās startējuši viļānieši Marija Ružāne un Aivars Šutka.

Irlavā 8. augustā norisinājās “Irlavas kauss 2020” sacensības, kur Marija Ružāne izcīnīja 2.vietu, 26. augustā Priekulē “Priekules kauss 20203.vietu un Jēkabpilī “Jēkabpils kauss” 3.vietu.

Čempionu titulu pāru sacensībās “Priekules kauss 2020” izcīnīja Aivars Šutka pārī ar Rihardu Tomašicki (Jēkabpils).

No 11. - 13. septembrim Rīgā norisinājās “Baltijas kauss 2020”, sacensību programma sastāvēja no trīs sacensību veidiem – individuālās, komandu un pāru sacensības, par katrām sacensībām tika piešķirti punkti komandai un apkopts kopvērtējums. Sacensībās piedalījās 32 kungu un 10 dāmu komandas no Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Pirmajā dienā, sīvā konkurencē uzvarot Oskaru Kavaļevski Bauska (4-2), lietuvieti Kestutis Žukas (4-2), šī gada Latvijas reitinga līderi Aigaru Strēli (4-2), kā arī šī gada Latvijas čempionu Nauri Gleglu (4-1) individuālajās sacensībās Aivars Šutka uzvarot 5. kārtās izcīnīja 3.vietu.

Dāmu komanda “50+1” šajās sacensībās, kuras sastāvā startēja Marija Ružāne (Viļāni), Zeltīte Strade (Lizums), Diāna Grabčika un Signe Sinķeviča (Saulkrasti), komandu sacensībās finālā piekāpās Lietuvas izlasei (8-9 ) un izcīnīja 2.vietu. Sīvās cīņas izvērtās par kopvērtējuma rezultātu. Sacensību pēdējā dienā Marija Ružāne pārī ar Zeltīti Stradi, pieveicot Lietuvas izlases pāri Juknaitė/Galdikaite (5-4) ieguva nepieciešamos punktus un rezultātā sacensību kopvērtējumā dāmu komanda “50+1” izcīnīja augsto 3.vietu “Baltijas kausā 2020”.

Bauskā 3. oktobrī norisinājās LSVS Pašvaldību 57.sporta spēļu finālsacensības šautriņu mešanā. Uz sacensībām bija ieradušās 10 komandas no Liepājas, Vecumniekiem, Babītes, Tukuma, Jēkabpils, Bauskas (2 komandas) un Rīgas (2 komandas).

Viļānu novada komandā startēja Aivars Šutka, Laimonis Naglis, Gunārs Ozoliņš un Marija Ružāne. Viļānu komanda pēc apakšgrupu spēlēm, kvalificējās izslēgšanas spēlēm un uzvarot Bauskas 1 komandu ar rezultātu 3-1 iekļuva finālā, bet piekāpās Liepājas komandai un izcīnīja 2.vietu.