Pūtēju orķestrim "Dekšāres" 10

Viļānu apvienības pārvalde 2.Septembris, 2020, 08:48 Notikumi

Par P/O “Dekšāres” dzimšanas dienu tiek uzskatīts Jāņu laiks, tomēr šogad orķestris skaisti atzīmēja savas darbības 10 gadu jubileju vasaras noslēgumā, 29.augustā.

Desmit gadus atpakaļ, 2010.gadā, kad orķestris sāka darboties viņiem nebija pieejami nedz instrumenti, nedz notis, nedz arī paši muzikanti. Taču orķestra dibinātājs Jānis Benislavskis kopā ar vēl dažiem entuziastiem bija neatlaidīgs un sāka uzrunāt cilvēkus, kuri kādreiz bija spēlējuši. Tāpat arī tika meklēti, lūgti un vākti vecie instrumenti, kuri spēlēt gribētāju rokās tika spodrināti un locīti līdz ieguva vēlamo skanējumu un izskatu.

Desmit gadu laikā orķestris ir audzis līdz nepazīšanai. P/o “Dekšāres” var lepoties ar savu lielo orķestrantu pulku, 39 dalībnieku sastāvā, kurā apvienojas trīs paaudzes un vairāku novadu profesionālie mūziķi. Ir iegādāti arī jauni instrumenti. Kolektīvam ir vērojama ļoti liela izaugsme, kas ir bijusi samērā strauja jau no paša sākuma, kā arī skanējums un kvalitāte ir sasnieguši augstu līmeni. Kā atzīst J. Benislavskis: “Ieguldītais darbs nav bijis veltīgs”.

Šobrīd neviens pagasta vai novada pasākums vairs nav iedomājams bez p/o “Dekšāres” dalības, tāpat arī tuvāki un tālāki novadi ir iemīlējuši orķestri un labprāt aicina un gaida ciemos.

Ko pierāda arī varen kuplais pulks sveicēju, kuri bija ieradušies apsveikt orķestri. Katram bija, ko teikt un par ko pateikties.

No Latvijas Nacionālā kultūras centra P/O “Dekšāres” saņēma Pateicības rakstu par desmit gados paveikto pūtējorķestru darbības jomā, bagātinot Latgales kultūras norises un stiprinot nacionālo kultūras vērtību – Dziesmu un deju svētku tradīciju, kuru pasniedza NKC pārstāvis Jānis Puriņš.

Ar pateicības un atzinības vārdiem orķestri sveica arī Viļānu novada pašvaldības priekšsēdētāja J.Ivanova, Viļānu MMS direktore I.Brence, Varakļānu pašvaldības priekšsēdētājs M.Justs, Dekšāru pamatskolas direktore D.Ceipiniece, Dekšāres pagasta pārvaldes vadītāja Z.Žugunova.

Ar mākslinieciskiem priekšnesumiem sveica līnijdeju kolektīvs "Bokonu Bryuklenes", Saksofonistu kvartets, Dziedošo jauniešu apvienība, vīru kopa "Kūzuls", dramatiskā kopa "Kūpā" un citi.

Paldies Jānim Benislavskim par orķestra tradīciju iedibināšanu, Andrim Vīksnam par radošo darbu orķestra vadībā un paldies visam lielajam p/o kolektīvam par orķestra attīstību un popularizēšanu ne vien Dekšāres pagasta un Viļānu novada, bet arī valsts mēroga kultūras dzīvē.

Paldies ikvienam par kopā būšanu un skaistajiem svētkiem!

Iesaki citiem: