Atskats uz Viļānu novada svētkiem 2020

Viļānu apvienības pārvalde 1.Septembris, 2020, 15:29 Notikumi

Viļānu novada svētki 2020 jau tradicionāli sākās ar Muižas Mūzikas vakaru, kurš šogad notika 21.augustā. Skanīgām melodijām ievīts, saules stariem apspīdēts koncerts noritēja pie Viļānu Muižas kungu nama. Koncertā uzstājās Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, kuri gan dziedāja, gan spēlēja, gan dejoja paši mazākie. Paralēli koncertam varēja apskatīt arī mākslas programmas audzēkņu darbu izstādi.

Otrajā koncerta daļā uzstājās ciemiņi no Varakļāniem, divi braši kungi no dueta “Sen projām dienas” ieskandināja vakaru ar šlāgermūziku.

Paralēli koncertam varēja piedalīties arī radošajās darbnīcās, kur Irina Klimanova piedāvāja iespēju mazajiem apgleznot taureņu spārniņus, kā rezultātā visa vakara garumā apkārt lidinājās ap 20 taurenīšiem.

Pie Sintijas Loginas (māksliniece no Preiļiem) tika radīta īpaša noskaņa, kur katrs interesents varēja izveidot savus porcelāna vēja zvanus, ar pašu veidotu dizainu.

Koncerta noslēguma daļā uzstājās Viļānu jauniešu grupa “Bez nosaukuma”, kura sniedza lirisku, skaistu koncertu. Savu uzstāšanos grupa noslēdza ar sadziedāšanos kopā ar skatītājiem, izdziedot jau plaši zināmas dziesmas kā “Kalniem pāri”, “Mana dziesma” u.c.

Pasākuma izskaņā, vakaram satumstot bija vērojams brīvdabas kino, režisora Jāņa Ābeles veidotā filma “Jelgava’94”.

FOTO ATSKATS

22.augustā Viļānu novada jauniešu iniciatīvu grupa ar Eiropas Solidaritātes korpusa programmas finansiālu atbalstu īstenoja radošās aktivitātes. Modināja Viļāniešus ar jauniešu izvēlētām dziesmām un aktīvu darbošanos jau no pulksten deviņiem rītā (vairāk lasīt ŠEIT).

Paralēli no plkst. 10.00 Viļānu stadionā tika atklāti un svinēti Viļānu novada vasaras Sporta svētki 2020, šogad galvenokārt koncentrējoties uz komandu sporta spēlēm (vairāk lasīt ŠEIT).

Pēc sporta spēlēm sekoja izklaide bērniem ar pasaku tēliem Pirātu, Lauvu un Tīģeri. Pēc rotaļprogrammas katram bērnam bija iespēja tikt pie tetovējuma un gardās cukurvates. Paldies, SIA “Jogitas pasākumi”.

Stundas garumā skatītājus uzjautrināja un pozitīvām emocijām piepildīja Viļānu KN amatierteātri "Kas ir, tas ir" un "Horošeje nastrojeņije", kā arī Sakstagala teātra draugu kopa, starplaikos muzicēja kapela "Bumburneicys", izspēlējot gana amizantas un ikdienišķas situācijas.

Ar skanīgu sveicinu novadam aizritēja, gan novada pašdarbnieku kolektīvu, gan ciemiņu no Baldones sniegtais koncerts. Koncerts tika piepildīts gan ar dziesmām, gan ar dejām, paldies, kolektīvu dalībniekiem un vadītājiem: P/O "Dekšāres", folkloras kopai "Viļōnīši", senioru vokālajam ansamblim "Rudens ziedi", sieviešu korim "Alta", līnijdeju grupai "Cherry Lady", jauniešu deju kopai "Austra", senioru deju kopai "Kūmys", krievu dziesmu vokālajam ansamblim "Sudaruški" un senioru deju kopai "Degļi" no Baldones.

Svētku izskaņā uzstājās grupa “Opus Pro”, kas ar spēcīgo balsi un jaudu piepildīja vakaru un Dj Deila pavadībā ar jautriem disko ritmiem katrai gaumei varēja izdejoties līdz pat pusnaktij.

Paldies ikvienam pasākuma dalībniekam, organizatoriem, skatītajiem, par kopā būšanu, skaistu svētku radīšanu un atbilstoši situācijai valstī ievērotajiem noteikumiem.

Iesaki citiem: