Atskats uz konkursa "Viļānu novada uzņēmums 2019" noslēguma pasākumu

Viļānu apvienības pārvalde 4.Februāris, 2020, 13:47 Notikumi

Ikgadējais Viļānu novada uzņēmēju apbalvošanas pasākums “Viļānu novada uzņēmums 2019” ir aizritējis. Nominētos uzņēmumus ar svinīgo uzrunu Viļānu novada pašvaldības vārdā sveica domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova, ar skaistām un skanīgām dziesmām sveica arī Viļānu jauniešu grupa “Bez nosaukuma” un Gunta Rasima vadītā bērnu un jauniešu grupa “Žvūrgzdyni”.

Uzņēmumi tika nominēti astoņās no desmit nominācijām.

Gada uzņēmums titulu ieguva AS “Lopkopības un izmēģinājumu stacija Latgale”, uzņēmums ir arī otrais lielākais nodokļu maksātājs un otrs lielākais valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicējs Viļānu novadā. Akciju sabiedrība "LIS LATGALE" ir lielākais Viļānu novada uzņēmums, kas nodarbojas ar piena lopkopību. 2019.gada jūlijā uzņēmums nodeva ekspluatācijā lopbarības pārstrādes līniju, kuras ietvaros tika uzbūvēta graudu pieņemšanas bedre, kalte, graudu uzglabāšanas bunkuri, uzstādīta kombinētās lopbarības mini rūpnīca. 

Gada darba devējs tika nominēta AS “Stružānu kūdras fabrika”, uzņēmums ir lielākais nodokļu maksātājs Viļānu novadā, 3.lielākais valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicējs un sociāli atbildīgs uzņēmums. AS “Stružānu kūdras fabrika” reģistrēta 1991.gadā, tā nodarbojas ar frēzkūdras ieguvi, frakcionētas kūdras ražošanu, kā arī vaļējas un fasētas kūdras realizāciju. Regulāri tiek veikti ieguldījumi kūdras lauku apguvē, traktortehnikas iegādē un uzlabojumos, ražošanas līniju uzlabojumos un ieguldījumi purvos.

Gada produkts un trešais lielākais nodokļu maksātājs Viļānu novadā ir Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VIĻĀNI”, kas ir Latgales piena ražotāju uzņēmums, kas apvieno mazos un vidējos piena ražotājus. 2015.gada sākumā kooperatīvā sabiedrība radīja savu mājražotāju statusā pārstrādāto bioloģiskās produkcijas klāstu un zīmolu Bryunaļa, uz šo brīdi jau tiek ražoti 15 bioloģiski sertificēti piena produkti. Ikdienā savāc pienu no 324 piena ražotājiem, kuri ir kooperatīva biedri. Zemkopības ministrijas rīkotajā konkursā "Sējējs 2019" LPKS "Viļāni" ieguva veicināšanas balvu.

Gada sociāli atbildīgākais uzņēmums un ceturtais lielākais nodokļu maksātājs Viļānu novadā AS “Viļānu selekcijas un izmēģinājumu stacija”. Šobrīd uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir augkopība, lopkopība un elektroenerģijas ražošana no atjaunojamiem energoresursiem. Uzņēmums turpina pilnveidoties savā nozarē un meklē jaunas iespējas, lai sekmētu uzņēmuma izaugsmi un saglabātu darbavietas Viļānu novadā.

Nominācijā Gada izaugsme tika apbalvota saimniecība “Obelisk Farm”, kura sniedz iespēju apmeklētājiem savām acīm redzēt, kā aug kaņepes, ko no tām var izgatavot, un sniedz iespēju iegūt jaunas zināšanas par kaņepju pozitīvo ietekmi uz cilvēku ikdienu. Obelisk Farm stāsts sākas ar to, ka jauna ģimene - Andris, Debora, Gabriela un Fredis, no Londonas pārcēlās uz dzīvi Latvijas laukos ar saujiņu sēklu un lieliem sapņiem.

Gada pakalpojumu sniedzējs nomināciju ieguva Kafejnīca “Pie Kaupra” (SIA “Silgali-I”). Kafejnīca darbojas no 1997. gada, sākotnēji kā Viļānu selekcijas un izmēģinājumu stacijas struktūrvienība. Sākot ar 2016. gadu tā ir patstāvīgs uzņēmums- SIA Silgali-I. No 2018. gada līdz 2020. gadam notika ēkas renovācija, siltināšana un piebūves celtniecība kā rezultātā uzņēmums saviem klientiem piedāvā plašu pakalpojumu klāstu.

Gada mazais uzņēmējs - SIA “Cerība II”. Uzņēmums veic savas saimnieciskās darbības modernizāciju atbilstoši mūsdienu tehnoloģiskajām prasībām, uzlabo darba apstākļus saviem darbiniekiem (iekštelpas remonts, iegādāts jauns inventārs), katru gadu piesaista jaunus darbiniekus, darbojas projektos, piesaistot darbiniekus ar invaliditāti. 

Gada ģimenes uzņēmums - piemājas saimniecība “Akmeņtači”. Piemājas saimniecība Sokolku pagasta teritorijā, kura gūst ienākumus no lauksaimniecības produkcijas ražošanas un realizācijas, veic savas saimnieciskās darbības modernizāciju atbilstoši mūsdienu tehnoloģiskajām prasībām, sakopta apkārtējā vide un teritorija. Nodarbojas ar jaukto lauksaimniecību - piena ražošana, lopkopība, graudkopība.

Atzinības rakstu kā Lielākais valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu veicējs saņēma SIA Vlakon un Pateicības rakstu par piedalīšanos ieguva SIA Viļānu Slimnīca.

Ar jautriem deju ritmiem grupas “Miggla” pavadībā un aktivitātēm vadītājas Antras Skuteles vadībā tika atzīmēts 2019.gadā paveiktais.

Viļānu novada pašvaldība pateicas visiem novada uzņēmējiem par darbu, centību, izaugsmi, par to, ka strādā ne vien paši, bet arī citiem sniedz šādu iespēju un aicina arī nākamajā gadā būt aktīviem un piedalīties konkursā “Viļānu novada uzņēmums 2020”.

Video atskats

Iesaki citiem: