Viļānu pilsētas bibliotēka aicina

Viļānu apvienības pārvalde 1.Februāris, 2022, 08:44 Jaunumi

No 2. februāra līdz 28. februārim Viļānu pilsētas bibliotēkas lasītavā būs skatāma Sveču dienai veltīta izstāde.Vienlaikus apmeklētāji varēs iepazīties ar Rikavas jauno literātu  Sveču dienai veltītiem dzejoļiem.

Izstādē "Sveču liesmās skatoties" bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja aplūkot vairāk kā 70 dažādu formu, krāsu un faktūru sveces.

Baltas, zilas, violetas, dzeltenas, sarkanas, sudrabkrāsas un zelta -  tik krāsainas un košas tās! Mēdz teikt, ka katras krāsas svecei ir sava nozīme. Piemēram, balta svece veicina jūtīgumu, intuīciju, zila - dod līdzsvaru un morālu noturību, violeta - veido individualitāti, dzeltena - norāda pareizu virzienu, sarkana - spēcina apņēmību, rozā - vairo pacietību, sudrabkrāsas - palīdz atklāt iekšējos talantus, zelta krāsas - rosina drosmi.

Katrai izstādē skatāmai svecei ir savs stāsts - kāda ir atceļojusi no tālām zemēm kā īpaša piemiņa no brauciena, kāda - sirsnīga dāvana no mīļa cilvēka, kāda iegādāta, lai radītu svētku noskaņu, kāda - iegādāta vietējā veikaliņā, vēl kāda ir nākusi no dievnama, lai dotu svētību cilvēkiem un mājai...

nteresantas ir dzīvnieku tēmai veltītas sveces. Gluži kā no pasaku grāmatas izkāpuši, bibliotēkas plauktos gozējas suņuks Pifs,  tīģeris Širhans, lācis Balu, kaķenīte Mince, pērtiķmeitene Anfisa, cūciņa Pepa...

Tik dažādas tās ir!

 Rikavas jauno literātu kopas dalībniece Dace Vilcāne par sveci saka tā:

"Svecīte kā eņģeļu smaidi,

Dejo ar savu liesmu,

Gluži kā siltuma bāka..."

Paldies  Anitai Dakulei, Regīnai Jermakai, Inārai Zepai, Maijai Podniekai, Venerandai Zvīdriņai, Andai Skrindzēvskai, Zelmai Tučei, Ērikai Gedzunei, Marijai Verbickai, Janīnai Makrekovai, Vijai Seržantei par dalību izstādē.  Īpaša pateicība Rikavas jaunajiem literātiem - Ksenijai Šatilovai, Diānai Dimzulei, Samantai  Strogonovai, Ingai Strogonovai, Dacei Vilcānei, Vasīlijam Krasnovam un skolotājai Ivetai Dimzulei.

Izstāde "Sveču liesmās skatoties" būs aplūkojama visu februāri. Gaidām ciemos!

Sagatavoja: Dzidra Germova,

               

 

 

Iesaki citiem: