Projekts "Viļānu Novadpētniecības muzeja krājuma un ekspozīcijas bagātināšana "Pagātnē rodam nākotni "" noslēdzies

Viļānu apvienības pārvalde 21.Decembris, 2020, 15:50 Jaunumi

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) šī gada janvārī izsludināja mērķprogrammas MUZEJU NOZARES ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA projektu konkursu. Finansiālu atbalstu saņēma arī Viļānu Novadpētniecības muzeja izstrādātais projekta pieteikums „Viļānu Novadpētniecības muzeja krājuma un ekspozīcijas bagātināšana „Pagātnē rodam nākotni ””.

Viļānu Novadpētniecības muzeja pieteikums izsludinātajā projektu konkursā tika iesniegts ar mērķi, balstoties uz zinātniskās izpētes rezultātiem, celt Viļānu novada iedzīvotājos pašapziņu, kas kalpos par pamatu ikvienam sava tautastērpa komplekta izveidošanā, kurš ir piesaistīts noteiktai vietai un laikam. Projekta kopējais budžets bija 1800.00 EUR, tai sk. VKKF budžeta finansējums 1440.00 EUR.

Projekta īstenošanas rezultātā Viļānu Novadpētniecības muzejs ieguva konkrētu laika posmu un konkrētu teritoriju raksturojošu apģērbu zinātniskus aprakstus un vizuālos attēlus - 19.gs. pirmās puses sievietes un 19.gs. 80.-90.gadu sievietes un vīrieša apģērbs. Projekta gaitā iegūtie apģērbu vizualizētie attēli tiks izmantoti pastāvīgās ekspozīcijas „Latgale un tās iedzīvotāji XIX gadsimtā poļu pētnieces Stefānijas Uļanovskas etnogrāfiskajos darbos” izglītojošajā un vizuālajā pilnveidošanā. Pētījuma rezultātā iegūtie materiāli būs pieejami interesentiem. Skaisti un pareizi tērpi nav izšķērdība, bet cieņas izrādīšana vietai, tradīcijām, kurā tu dzīvo.

Attēlā māksliniece Laura Pīgozne, veica 19.gs. apģērbu vizualizāciju.

Informāciju sagatavoja:
Margarita Skangale

Viļānu Novadpētniecības muzeja vadītāja

 

 

 

Iesaki citiem: