Paldies, Centrālās, Jersikas un Kaupres ielas iedzīvotājiem!

Viļānu apvienības pārvalde 27.Aprīlis, 2022, 10:33 Jaunumi

Paldies, Centrālās, Jersikas un Kaupres ielas iedzīvotājiem, kuri atsaucās uz Viļānu apvienības pārvaldes aicinājumu sakārtot savus pastkastīšu punktus!

ATGĀDINĀM, ka Viļānu apvienības pārvalde lūdz iedzīvotājus sakārtot pastkastīšu punktus un teritoriju ap tiem līdz šī gada 1. jūnijam. Vēlams, lai tās būtu:

  • novietotas uz taisna, stabila pamata;
  • bez rūsas un mehāniskiem bojājumiem;
  • krāsojums labā kvalitātē vēlams dzeltenā krāsā, lai nodrošinātu vienotu vides ainavu.

Viļānu apvienības pārvaldē saņemtas vairākas iedzīvotāju sūdzības par to, ka šie punkti pārsvarā ir nožēlojamā stāvoklī - bieži vērojama preses izdevumu vai reklāmas izdevumu „mētāšanās” pie tiem un  pašas pastkastītes ir sarūsējušas, krāsa nolupusi,  sašķiebies to pamats.  Šīs pasta kastes nelabvēlīgi ietekmē VAS “Latvijas Pasts”, kā arī Viļānu pilsētas un apkārtējo teritoriju tēlu.

Viļānu apvienības pārvalde nosūtīja vēstuli VAS “Latvijas Pasts” ar lūgumu atrisināt šo problēmu. Pārvalde ir saņēmusi atbildi ar skaidrojumu, ka atbilstoši Pasta likumam “pastkastīte” ir saņemto pasta sūtījumu ievietošanai paredzēta lietotāja kastīte, savukārt “lietotājs” ir privātpersona vai publiskas personas institūcija, kas adresāta vai sūtītāja statusā izmanto pasta pakalpojumus. Ar pastkastīšu lietošanas un izvietošanas noteikumiem detalizētāk iespējams iepazīties Ministru kabineta noteikumos Nr.463 „Noteikumi par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu.Tātad katra fiziska vai juridiska persona ir atbildīga par savas pastkastītes stāvokli. 

Lai uzlabotu esošo situāciju, Viļānu apvienības pārvaldē tiks izveidota komisija, kura izvērtēs pastkastīšu punktu vizuālo stāvokli. Tie pastkastīšu punkti, kuru izskats neiekļausies apkārtējā vidē un neatbildīs prasībām, tiks demontēti. 

 

Labiekārtosim vidi paši ap sevi!

Iesaki citiem: