Jaunie SIA ,,ALAAS’’ sadzīves atkritumu savākšanas tarifi

Viļānu apvienības pārvalde 27.Decembris, 2023, 14:09 Jaunumi

IEDZĪVOTĀJU IEVĒRĪBAI

      2023.gada 11.decembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome apstiprināja SIA ,,ALAAS’’ jauno sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu poligonam ,,Križevņiki’’. Tarifā ietverts valstī noteiktais DRN palielinājums, no 95 EUR/t uz 110 EUR/t. Tas ietekmēs kopīgo sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu.

      SIA ,,ALAAS” informē, ka vienotā atkritumu apsaimniekošanas zonā: Rēzeknes valstspilsētas, Rēzeknes novada un Ludzas novada administratīvajās teritorijās, no 2024. gada 1. janvāra vienotā nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa būs – 31,48 EUR/ m³, ar PVN (palielinājums par 1,4 %).

          Tiem iedzīvotājiem, kas paši vedīs sadzīves atkritumus uz poligonu ,,Križevņiki’’, maksa  no 2024. gada 1. janvāra  būs 159,83 EUR/t ( ar PVN).

      Lai mazinātu maksas pieauguma ietekmi, uz katra iedzīvotāja ikmēneša maksājumiem, uzņēmums aicina iedzīvotājus aktīvi šķirot atkritumus – stikla iepakojumu un vieglo iepakojumu, tāpat arī tekstilu, un, no 2024. gada - bioloģiski noārdāmos atkritumus. Tikai atkritumu šķirošana ir iespēja saudzēt dabas sniegtos resursus, tos atkārtoti atgriezt ekonomikas apritē un samazināt savus izdevumus, par atkritumu apsaimniekošanu.  Tāpat ir svarīgi mainīt savus paradumus – pārdomāt savus pirkumus, pirkt ilgi kalpojošas lietas, atdot citiem, to, kas lieks, pārveidot lietas, lai izmest nāktos pēc iespējas mazāk.

Sagatavots pēc SIA "ALAAS" informācijas

                                                                  

                                                            SIA “Rēzeknes novada komunālserviss”

Iesaki citiem: