Ielu tirdzniecība Viļānos

Viļānu apvienības pārvalde 31.Janvāris, 2022, 10:29

IELU TIRDZNIECĪBA 2022.gadā

1. IKDIENAS

PAGAIDU TIRDZNIECĪBAS LAUKUMS - Brīvības iela 23, Viļāni paredzēts tirdzniecībai ar pārtikas, lauksaimniecības precēm

TIRDZNIECĪBAS LAUKUMS -  Brīvības iela 21, Viļāni

paredzēts tirdzniecībai ar rūpniecības precēm

“SARKANAJĀ” drošības vidē

 

2. Šobrī ir ATCELTA: ORGANIZĒTA IKMĒNEŠA IELU TIRDZNIECĪBA: Rēzeknes, Centrālā, Raiņa, Brīvības, Ziedu, Lauku iela

3. TEMATISKA ORGANIZĒTA IELU TIRDZNIECĪBA: 13.februārī pilsētas STADIONĀ “ZAĻAJĀ” drošības vidē

Dalība organizētā ielu tirdzniecībā jāpiesaka rakstiski uz e-patu: tirgus@vilani.lv

1) rekvizīti;

2) preču grupa/veids;

3) nepieciešamā metrāža;

4) apliecinājums par sadarbspējīgau sertifikātu (QR kods)

 

Tirdzniecības nodevas apmaksa:

1)tirdzniecības dienā - skaidrā naudā;

2) avansa maksājums ar pārskaitījumu - pēc Rēķina  (jālūdz rakstiski);

 

Vienas vietas (Nr.) platums ir 3 m

Gadījumā, ja tika pieteikta vieta vairākiem tirgiem, bet neierodas divus mēnešus - par to nebrīdinot organizatorus - vietas pieteikums tiek anulēts!

Katrs tirdzniecības dalībnieks atbild par valstī noteikto ierobežojumu un prasību ievērošanu un uzraudzību savā tirdzniecības zonā!

 

Tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās, pasākumos Viļānu, Dekšāres, Viļānu un Sokolku pagasta teritorijā organizē un regulē Rēzeknes novada pašvaldības Viļānu apvienības pārvalde un tās darbinieki.

Atbildīgā persona: tirdzniecības administrators Ē. Jermanova
Kontaktinformācija: e-pasts: 
tirgus@vilani.lv; tālrunis: 24864734

 

Par tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās:
Viļānu novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.93 "Nodevas par izklaidējoša rakstura pasākumu rīkošanu publiskās vietās Viļānu novadā"

Viļānu novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.103 Par tirdzniecību Viļānu novadā” 

Jūsu iesniegtie, uzrādītie personas dati tiks apstrādāti, ievērojot vispārējās datu aizsardzības regulas prasības, lai īstenotu normatīvajos aktos noteiktās prasības tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas organizēšanai un norisei publiskās vietās.

NEDAUDZ NO VĒSTURES

            Tirgošanās tradīcijas Viļānos datētas jau 20.gadsimta divdesmitajos gados, taču kopš 1993. gada 1. maija tika iedibināta tradīcija - katra mēneša otrajā svētdienā Viļānos notiek tirgošanās.

Pircējiem tiek piedāvāts visplašākais preču klāsts, sākot no amatniecības izstrādājumiem, stādiem un apģērba, beidzot pat ar mājlopiem un mājputniem.

Tā vismaz 29 gadus reizi mēnesī Viļāni top varenā bišu stropā, kas pulcē pircējus un pārdevējus no tuvākas un tālākas apkaimes, radot svētku sajūtu katram interesentam visa gada garumā.

 

  • Pirmais tirgus – 1993.gadā Viļānu pilsētas stadionā sestdienā, bet, lai tas būtu izdevīgs arī lauku cilvēkiem, turpmāk tika pārcelts uz svētdienu.
  • Tirgus aizsācējs – bijušais Viļānu pilsētas mērs Juris Tučs
  • Pirmajā ziemā tirgošanās dažas reizes izmēģināta Viļānu vidusskolas teritorijā, bet jau pavasarī tirgus atgriezās ierastajā vietā un aprīlī pārsteidza ar vērienīgu lauksaimniecības tehnikas izstādi - pārdošanu
  • 1995. gadā tirgu sāk dēvēt – Amatnieku gadatirgus
  • Vasaras sezonā tirgū piedalās līdz pat 500 tirgotāju no visas Latvijas un ne tikai.
  • 2017.gadā tika aizsākta ielu tirdzniecības kārtības modernizēšana un izvietojuma maiņa, fiksēts no “putna lidojuma” bagātīgais maija tirgus

Par tradīciju ir kļuvis arī svinēt tirgus jubilejas: tā 2013. gada 11. augustā ar jautro Andeli un jampadraci atzīmēja 20 gadu jubileju. Tirgotājus un tirgus apmeklētājus izklaidēja Viļānu amatierteātra "Kas ir, tas ir" dalībnieki, muzicēja, dziedāja un dejoja Viļānu novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. 

 Savukārt 2018.gada 13.maijā tika svinēti 25 gadi  tirgošanās tradīcijām  Viļānos un Mātes diena  ar ielu muzikantiem, meistarklasēm bērniem, tirgus konfektēm, animatoriem un krāšņu stādu tirgu.

 

PATEICĪBĀ PAR SADARBĪBU ILGU GADU GARUMĀ, STIPRINOT TIRDZNIECĪBAS TRADĪCIJAS UN CIENOT JŪSU DARBU, VĒLU VEIKSMĪGU UN BAGĀTĪGU 2022.GADA SEZONU – Ē. JERMANOVA

Iesaki citiem: