Velobrauciena 2.posms Viļānos

Viļānu apvienības pārvalde 12.Augusts, 2020, 09:40 Notikumi

Sestdien, 8. augustā, notika Viļānu velotūres 2020 otrais posms, riteņbraucēji tāpat kā pirmajā posmā arī otrajā, plkst. 11:30 pulcējās un reģistrējās braucienam Viļānu pilsētas stadionā. Dalībnieki bija no Viļāniem, Čeveriem, Dricāniem, Valmieras, Mārupes un Garkalnes.

Pasākums tika organizēts sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību un Viļānu velobrauciena entuziastiem.

Viļānu novadpētniecības muzeja vadītāja Margarita Skangale un Juris Tučs brauciena laikā dalībniekiem stāstīja vēsturiskos faktus par vairākiem velomaršrutā sastaptajiem objektiem: piemiņas akmens pretestības kustības dalībniekiem Rēzeknes apriņķī 1945.-1947., kā arī tika apmeklēta Vladislava Zepa kapa vieta un Piziču pilskalns, kas atrodas Kaupra kalnā.

Pasākuma laikā dalībnieki apmeklēja LPKS „Viļāni", kur velobraucējiem Līga Zvejsalniece pastāstīja un demonstrēja video par uzņēmumu, parādīja, kur nākotnē atradīsies uzņēmuma muzejs, kā arī bija produkcijas degustēšana.

Pasākuma izskaņās pēdējā pieturvieta dalībniekiem bija “Pie Kaupra”, kur visi tika cienāti ar pīrādziņiem un tēju. Dalībniekiem tika pasniegti pateicības raksti un piemiņas balvas, kuras sarūpēja Gunita Fjodorova (HandMade by GuRu).

Paldies visiem, kuri bija iesaistīti pasākuma organizēšanā un atbalstīšanā, atsevišķs paldies LPKS “Viļāni” valdes priekšsēdētājai Aijai Kiserovskai par silto uzņemšanu un Vasīlijam Arbidānam par teritorijas sakopšanu.

 

Iesaki citiem: