Tiešsaistes pasākums "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos"

Viļānu apvienības pārvalde 7.Oktobris, 2020, 10:35 Jaunumi

8.oktobrī NVA rīko tiešsaistes pasākumu "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos"

Šī gada 8.oktobrī no plkst.15.00 līdz 16.30 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) savā Facebook kontā https://www.facebook.com/Nodarbinatiba/ rīko tiešsaistes pasākumu "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos", kuru atklās NVA direktore Evita Simsone.

Lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, mēs kopš 2017. gada rudens ik gadu rīkojam akciju "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos", kuras laikā darba meklētāji ar invaliditāti viesojas uzņēmumos, lai klātienē satiktos ar darba devējiem un darba vidē iegūtu praktisku priekšstatu par darba vidi un nodarbinātības iespējām. Mums ir ļoti svarīgi veicināt cilvēku ar invaliditāti dialogu ar darba devējiem, tāpēc nevarējām pieļaut, ka šogad, saistībā ar Covid-19 apdraudējumu, akcija varētu nenotikt.  Tā notiks, bet būs tiešsaistes  pasākuma formātā. Tā būs darba meklētāju ar invaliditāti satikšanās ar darba devējiem e-vidē, lai dalītos pieredzē un labajā praksē, pārrunātu abām pusēm aktuālos jautājumus, iedrošinātu un motivētu uz sadarbību gan darba devējus, gan darba meklētājus ar invaliditāti. Piedalīties tiešsaistes pasākumā 8.oktoibrī varēs jebkurš interesents, atrodoties jebkurā viņam ērtajā vietā, ja vien ir dators vai viedierīce ar interneta pieslēgumu,” stāsta NVA direktore Evita Simsone.

Tiešsaistes pasākuma "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos" apmeklētājus uzrunās:

  • Biedrības “Rīgas pilsētas Rūpju bērns” sociālā uzņēmuma “RB Cafe” valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis;
  • SIA “Rimi Latvia” kandidātu piesaistes un atlases speciāliste Linda Ozola;
  • SIA “Sonido” sociālā projekta "Parunāsim?" sociālo inovāciju projektu vadītāja Liene Reine-Miteva;
  • SIA “Transcom WorldWide Latvia” personāla atlases speciāliste Linda Dieriņa;
  • Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “SUSTENTO” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča;
  • Liepājas pilsētas gids Artūrs Līvmanis;         
  • Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) karjeras konsultante Santa Egmiņa un profesionālās piemērotības noteikšanas vecākā eksperte Katrīna Servuka;
  • SIA “Marjans” grāmatvede Solvita Rateniece;
  • SIA “Māris&CO” izpilddirektors Ģirts Zelmenis.

Darba devēji dalīsies pieredzē par personu ar invaliditāti nodarbināšanu, SIA “Rimi Latvia” informēs arī par aktuālajām vakancēm un aicinās darba meklētājus pieteikties darbam, tiešsaistes dialogā piedalīsies Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) pārstāvji, būs arī darba ņēmēju ar invaliditāti veiksmes stāsti. Pasākuma skatītāji NVA Facebook konta komentāru sadaļā varēs uzdot jautājumus.

NVA direktore Evita Simsone: “2020.gada 8 mēnešos 1889 NVA reģistrētie bezdarbnieki ar invaliditāti iekārtojušies darbā. Cilvēki ar invaliditāti veiksmīgi strādā dažādās profesionālās darbības jomās. Ja darbs ir piemērots un atbilst darbinieku ar invaliditāti īpašajām vajadzībām, viņi sekmīgi veic tos pašus darba pienākumus, ko citi darbinieki, kuriem nav veselības problēmu. Vairums darba devēju, kuri NVA pasākumu ietvaros ir nodarbinājuši cilvēkus ar invaliditāti un praksē ir pārliecinājušies par viņu darba spējām, pauž viedokli, ka labprāt nodarbinātu šādus darbiniekus arī turpmāk

Ja esi darba devējs – gūsti iedrošinājumu piedāvāt darbu personām ar invaliditāti, ja esi darba meklētājs – gūsti iedvesmu aktīviem darba meklējumiem!

Akciju "Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos" NVA rīko kopš 2017.gada rudens. Akcijas mērķis ir sekmēt cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, kā arī mazināt stereotipus par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām.

Uzziņa: 2020.gada septembra sākumā NVA uzskaitē bija 8811 bezdarbnieki ar invaliditāti jeb 11,7% no reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. 44,3% bezdarbnieku ar invaliditāti ir profesionālā izglītība, 11,6% - augstākā, 25,8% bezdarbnieku ar invaliditāti ir ieguvuši vispārējo vidējo izglītību, 16,1% - pamatizglītību.

 

 

 

Iesaki citiem: