Aktualitātes

Viļānu šautriņmetēji gūst starptautiskus panākumus

Laikā no šā gada 15. līdz 17.novembrim Rīgā notika ikgadējais starptautiskais turnīrs darta mešanā „Latvia Open 2013”, kur piedalījās arī Viļānu meistarīgākie darta spēlētāji Marija Ružāne un Aivars Šutka.

Pirmajā dienā notika ar speciālu datorprogrammu izlozētu pāru turnīrs - kopumā šajās sacensībās piedalījās 39 pāri. Marija Ružāne spēlēja pārī ar somu darta metēju Paavo Mulleru, savukārt Aivars Šutka – ar vienu no spēcīgākajām Latvijas darta metējām Sandiju Andersoni.

Veiksmīgi pārvarot pirmo kārtu, M. Ružāne ar P. Mulleru apspēlēja pretiniekus, tajā skaitā pasaules čempioni sieviešu grupā Irinu Armstrongu. Otrajā kārtā Viļānu spēlētāju pāri (Marija un Paavo; Aivars un Sandija) tikās savā starpā un veiksmīgāki izrādījās Marija ar Paavo. Ceturtdaļfinālā viņi guva uzvaru pār pāri, kur spēlēja latvietis ar igaunieti. Turpretī pusfinālā viņi sīvā cīņā ar rezultātu 3:2 guva apspēlēja pāri skotu Polu Koglenu (turnīra uzvarētājs vīriešu vienspēlēs) un igauni Arvi Ottu. Finālā ar rezultātu 2:4 Marija ar Paavo zaudēja norvēģim Robertam Vagneram un igaunim Tītam Haidakam, līdz ar to Marija Ružāne ar savu partneri ierindojās godpilnajā otrajā vietā.Tas ir ļoti liels panākums tik augsta līmeņa turnīrā!

Nākamajā dienā individuālajās sacensībās Aivars Šutka pirmajā kārtā apspēlēja lietuvieti ar rezultātu 4:1, otrajā kārtā zaudēja somam ar rezultātu 2:4. Marija Ružāne zaudēja jau pirmajā kārtā.

Trešajā dienā notika pāru sacensības, kur Aivars Šutka ar jēkabpilieti Guntaru Grebski pirmajā kārtā zaudēja Nīderlandes spēlētāju pārim. Pirmajā kārtā cieta zaudējumu arī Marijas Ružānes un rēzeknietes Anitas Puncules.

Bet neraugoties uz to, viļānieši parādīja lieliskus rezultātus šajā turnīrā, kas ir ievērojams rezultāts.

Informāciju sniedza

Lolita Malinovska

Viļānu novada Sporta skolas metodiķe

2013-11-27
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A