Aktualitātes

Tuvojas divpadsmitais ziņģētāju un stāstnieku vakars

Tuvojas divpadsmitais ziņģētāju un stāstnieku vakars

Šā gada 8.februārī plkst. 15:00 Dekšāres pamatskolas zālē aicināti pulcēties ziņģētāji un stāstnieki, lai izdziedātu lustīgas dziesmas un izstāstītu interesantākos dzīves stāstus par tēmu “Krogus un dzīru dziesmas”. Vai tas būs kāds smieklīgs vai pa pusei nopietni atgadījums krogā un dažādās viesībās, vai stāsts par tajās satiktiem dīvainiem cilvēkiem. Tas paliek dalībnieku ziņā, jo labs stāstnieks ir tas, kurš pats no nieka „izpūtīs” neaizmirstamu notikumu.

Ziņģēt aicināti piedalīties individuālie izpildītāji, ģimeņu ansambļi, vokālos ansambļus, folkloras kopas, lauku kapelas, tautas mūzikas ansambļi, nacionālo biedrību kolektīvi un citi interesenti, savukārt stāstniekus – dalībniekus vecumā no 16 gadiem.

Ziņģētāju un stāstnieku vakars jau kļuvis par tradicionālu pasākumu, uz kuru ziņģēt un stāstīt ierodas ap 200 dalībnieku. Tā mērķis ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamības procesu, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp Latvijas novadu un ārvalstu ziņģētājiem un stāstniekiem. „Ziņģētāju un stāstnieku vakarā” piedalās latviešu un cittautu ziņģu un stāstāmas folkloras izpildītāji.

Dalību pasākumā jāpiesaka, aizpildot pieteikuma anketu līdz 2014. gada 19. janvārim, sūtot to uz Viļānu kultūras namu (Kultūras laukums 2, Viļāni, Viļānu novads, LV – 4650), elektroniski – vilanu_kn@inbox.lv .

Kontaktinformācija: Iveta Dukaļska, t. 29167594, Margarita Cakula, t. 28662346, Kristīne Ancāne, t. 29388876

Sīkāku informāciju par pasākuma norisi, dalību un pieteikšanos skatīt ŠEIT.

PIETEIKUMA ANKETA

Projekta finansiālie atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Viļānu novada dome, Viļānu kultūras nams, tautas muzikantu biedrība, www.muzykanti.lv un citi.

2013-12-17
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A