Aktualitātes

Sociālajā atbalsta centrā “Cerība” iegādāts mobilais pacēlājs

Sociālajā atbalsta centrā “Cerība” iegādāts mobilais pacēlājs

Lai nodrošinātu vides pieejamību personām ar pārvietošanās grūtībām, un cilvēki ar kustību traucējumiem nejustos neērti un izolēti no sabiedrības sava fiziskā stāvokļa dēļ, Sociālais atbalsta centrs “Cerība” iegādājās mobilo pacēlāju. Tas tiek piedāvāts izmantošanai bez maksas cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām, lai pavadonis varētu ērti transportēt cilvēku.

Ar mobilo pacēlāju ir iespējams cilvēkam ratiņkrēslā iekļūt viņam nepieciešamajā vietā, jo tas ir ērti transportējams. Pacēlāju var izmantot arī personas, kurām pārvietošanos apgrūtina cienījamais vecums vai funkcionāli traucējumi, nogādāšanai pie nepieciešamā pakalpojumu sniedzēja, kas izvietots ar liftu neapbūvētas ēkas augstākajos stāvos. Pacēlājs ir aprīkots ar elektromotoru, akumulatoru un kāpurķēžu lentu, kas izgatavota no pretslīdes materiāla, neatstāj pēdas uz pārklājuma un to var izmantot jebkura veida virsmām. Pacēlāja kustību vada ar pogām, kuras ir novietotas uz stūres, tā izmantošana iespējama tikai kopā ar apkalpojošo personālu.

Vides pieejamība sociālo pakalpojumu sniedzējiem noteikta 2017. gada 13. jūnija Ministru kabineta noteikumos Nr. 338 „Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem”, līdz ar to sociālais dienests ir izpildījis šo normatīvu, lai būtu maksimāli atbilstošs sociālo pakalpojumu sniedzējs.

Ja ir nepieciešams šis pakalpojums – izmantot mobilo pacēlāju, lūgums sazināties ar Sociālā atbalsta centra “Cerība” vadītāju Danu Sarku (tel. 24919651).

 

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Jeļena Barkāne

2018-11-08
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A