Aktualitātes

Saklausīt vēja ritmu...

Saklausīt vēja ritmu...

Jau vairāk nekā 50 gadus septembris Latvijā paiet dzejas zīmē. Viļānu vidusskolas kolektīvs sadarbībā ar Dekšāru pamatskolu un Viļānu kultūras namu aicināja visus interesentus svinēt Dzejas dienu 14. septembrī. 

Jau trešo gadu pēc kārtas Dzejas dienas Viļānu novadā atzīmējam kopā ar skolēniem no Dekšāru pamatskolas un Viļānu vidusskolas. Arī šoreiz skolēni iepazīstināja visus klātesošos ar pašsacerētiem dzejoļiem un prozu.

Šogad Dzejas dienās īpaša uzmanība tiek pievērsta izcilajam latviešu dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 3. oktobrī tiks atzīmēta 150 gadu jubileja. E. Veidenbauma dzejas rindas varēja dzirdēt arī Viļānu Dzejas dienās, Viļānu vidusskolas audzēkņiem lasot pašu izvēlētās dzejas rindas.

Savukārt pasākuma otrajā daļā ar klātesošajiem savās domās un darbos dalījās latgaliešu dzejnieks Valentīns Lukaševičs. Viņš klātesošajiem pastāstīja par savu dzīvesgājumu un to, kā saprata, ka vēlas radīt un rakstīt. Kā atzina dzejnieks, uz to viņu pamudināja viņam piemītošā ritma izjūta. Saklausot vēja un dabas ritmu, viņš domas un sajūtas spēj salikt vārdos.

Dzejas dienu mērķis jau no paša pirmā dzejas pasākuma 1965. gadā bija veicināt cilvēku interesi par literatūru un it īpaši dzeju. Šo mērķi noteikti ir sasnieguši Dzejas dienu rīkotāji Viļānu novadā. Tomēr vēl vairāk gribas ticēt tam, ka viens vārds vai doma, kas bija izteikta pasākuma laikā, iedvesmoja kādu cilvēku zālē noticēt saviem spēkiem un salikt visu, ko jūt sirds, uz papīra.

Margarita Isajeva
sabiedrisko attiecību speciāliste 

2017-09-15
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A