Aktualitātes

Pūtēju orķestris “Dekšāres” atzīmēja 5 gadu jubileju

Pūtēju orķestris “Dekšāres” atzīmēja 5 gadu jubileju

Jāņu ielīgošana 21. jūnijā pūtēju orķestrim „Dekšāres” bija īpaša – šajā dienā orķestris atzīmēja savas darbības piecu gadu jubileju. 

2015. gads orķestrim ir svarīgs ne tikai jubilejas, bet arī pasākumu ziņā. Šī gada martā pirmo reizi savas pastāvēšanas laikā orķestris kāpa uz Vidzemes koncertzāles „Cēsis” skatuves, lai piedalītos VII Latvijas pūtēju orķestru konkursā. Savā grupā diriģenta Jāņa Gruduļa vadībā tika iegūta 4. vieta. Savukārt jūnija sākumā pūtēju orķestris „Dekšāres” devās uz Daugavpili, lai piedalītos Latgales dziesmu svētkos „Mana zeme”.

Piecu gadu laikā orķestrantu pulks tikai auga. Sākotnēji tie bija tikai daži entuziasti, kuri tikās, lai kopā spēlētu pūšaminstrumentus Jāņa Benislavska vadībā. Tomēr laika gaitā pievienojās arī citi spēlētāji, un pavisam drīz Dekšāres varēja jau lepoties ar savu pūtēju orķestri. Šobrīd pūtēju orķestrī „Dekšāres” spēlē nu jau 32 orķestranti, par labu skanējumu rūpējas mākslinieciskais vadītājs Antons Zaharāns. Par gaidītu viesu orķestris kļuva daudzos tuvākās un tālākās apkaimes pasākumos. To pierādīja arī sveicēju pulks, kas ieradās uz orķestra jubileju – tautas deju kolektīvi „Amizieris” un „Austra”, Stirnienes Tautas nama koris, pūtēju orķestris „Cesvaine” un folkloras kopa „Viļonīši”. Novēlam orķestrim gūt panākumus arī turpmāk un priecēt visus ar skanīgu muzicēšanu!


Margarita Isajeva

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Ilze Sondore

2015-07-01
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A