Aktualitātes

Pirmās senioru grupas uzsāk „Pieslēdzies, Latvija!” datorapmācības

Šonedēļ Viļānu novadā datorapmācības uzsāk pirmie Lattelecom sociālās iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! dalībnieki. Šobrīd jau vairāk nekā 30 Viļānu novada iedzīvotāji pieteikušies bezmaksas datorzinību apguvei. Iedzīvotājus datorzinībās mācīs Viļānu vidusskolas un Dekšāres pamatskolas skolotāja Ilze Valeniece. Apmācības norisināsies līdz pat novembrim, un tām līdz 30. septembrim pieteikties aicināts ikviens interesents no 50 gadu vecuma.

„Latvijā ir ļoti aktīva vecākā paaudze, kas labprāt apgūst jaunas zināšanas un mūsdienīgas tehnoloģijas. Tam par pierādījumu kalpo arī lielā senioru aktivitāte projektā Pieslēdzies, Latvija! – šobrīd apmācībām no visas Latvijas pieteikušies jau vairāk nekā 6500 iedzīvotāju,” ar gandarījumu uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Līdzšinējā pieredze senioru apmācībās palīdzējusi šogad būtiski papildināt mācību saturu, piedāvājot trīs līmeņu apmācības, atbilstoši dalībnieku līdzšinējai pieredzei un prasmēm. Trešā līmeņa mācību programmu plānots licencēt pašvaldībās, lai pēc sekmīga pārbaudes darba nokārtošanas dalībniekiem izsniegtu sertifikātu, ko iespējams uzrādīt turpmākajās darba gaitās. Šogad darbību uzsācis Pieslēdzies, Latvija! atbalsta tālrunis – zvanot pa tālruni 67201777, Lattelecom speciālisti senioriem sniegs konsultācijas par datora lietošanas pamatiem.

Līdz pat oktobrim gan „Pieslēdzies, Latvija!” kursu dalībniekiem, gan citiem interesentiem trešdienās no 11:00 līdz 14:00 un sestdienās no 12:00 līdz 16:00 ir iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas datora un interneta lietošanas pamatos, kā arī papildināt zināšanas par jaunākajām tehnoloģijām visos Lattelecom klientu apkalpošanas centros. Lattelecom konsultanti palīdzēs apgūt prasmes, kas saistītas ar datora pamatdarbībām un informācijas meklēšanu internetā, kā arī Skype un citu e-pakalpojumu izmantošanu.

Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat novembrim.

Bezmaksas datorapmācībām līdz 30.septembrim var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822, aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv vai piesakoties pie pasniedzējiem. Līdz novembrim visā Latvijā notiks apmācības latviešu un krievu valodas grupās, kas tiek komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008.gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau desmit tūkstoši senioru. Šogad datora lietpratēju skaitam plānots piepulcināt vēl septiņus tūkstošus cilvēku, lai līdz valsts simtajai gadadienai Latvijā būtu vismaz 30 tūkstoši cilvēku, kas pārvarējuši digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrējušies informācijas sabiedrībā.

Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes, Kultūras ministrija, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Papildu informācija:

Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālruņi: 670 55 740, 29109944, e-pasts: liga.bite@lattelecom.lv

2013-09-25
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A