Sabiedrības līdzdalība

Parakstu vākšanas

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. 

Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtajām un reģistrētajām iniciatīvām vēlētāji var elektroniski portālā Latvija.lv, 933 pašvaldību parakstu vākšanas vietās - dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Viļānu novadā vēlētāji var parakstīties pie bāriņtiesas locekles Liānas Čertogonovas (Viļānu novada pašvaldība, 1.2 kab., Kultūras laukums 1A, Viļāni) pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 12.00 un no plkst.13.00 līdz 17.00. Valsts nodeva - 1,43 EUR.

Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā "Latvija.lv" vēlētājiem ir bez maksas. 

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību var atrast CVK interneta vietnē sadaļā "Vēlētāju iniciatīvas".

Informācijas avots: CVK

2017-11-08
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A