Aktualitātes

Novadniekiem medaļas un kausi svarbumbu celšanas sacensībās

13.novembrī Jēkabpils 3.vidusskolas sporta manēžā norisinājās Jēkabpils atklātais čempionāts svarbumbu sportā. Vienlaikus tas bija arī piektais – noslēdzošais Latvijas Kausa posms, kurā piedalījās Viļānu novada svarbumbu cēlāji. Čempionātā piedalījās aptuveni 100 sportisti no 12 komandām. Tika pārstāvētas Jēkabpils, Rīgas, Ventspils, Gulbenes, Viļānu un citas pilsētas.

Sacensībās viļānieši ieguva vairākas godalgotas vietas un vairākus 2016.gada Latvijas Kausus kopvērtējumā savās svara un vecuma kategorijās. Kristīne Vīča izcīnīja 1.vietu starp jaunietēm, kā arī ieguva 2016.gada Latvijas Kausu kopvērtējumā divās grupās: jauniešu un junioru.

Jauniešu grupā Edijs Strušels izcīnīja 1.vietu, bet Mārtiņš Putniņš ieguva 2.vietu. Junioru grupā 1.vietu 5.posmā izcīnīja Mihails Koniševskis, kā arī kopvērtējumā ieguva 2016.gada Latvijas Kausu.

Ananijs Matvejevs un Jānis Vaivods ieguva 1.vietas veterānu grupā savās svara un vecuma kategorijās, bet Aldis Rutkovskis 3.vietu vīriešu grupā un 1.vietu veterānu grupā. Ananijs Matvejevs, Aldis Rutkovskis un Pēteris Plots ieguva 2016.gada Latvijas Kausus kopvērtējumā veterānu grupā.

Latvijas kausa 5.posmā jauniešu grupā SK „Viļānu bitīte” komanda stafetē izcīnīja godpilno 2.vietu un Gada komandu kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu jauniešu grupā.

Šīs bija ļoti nozīmīgas sacensības, kas ļāva sportistiem pārbaudīt spēkus pirms Latvijas čempionāta svarbumbu celšanā, kas notiks 3.decembrī Rīgā. Čempionātam gatavojas arī “Viļānu bitītes” sporta klubs.

Jāatzīmē, ka 18.septembrī Ventspilī notika Latvijas svarbumbu celšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja vēlēšanas un par jauno valdes priekšsēdētāju uz 3 gadiem ievēlēja Māri Rubuli. Vēlam veiksmi svarbumbu celšanas sporta popularizēšanā!

Teksts: Lolita Malinovska