Aktualitātes

Noteiks labākos lauksaimniecības kooperatīvus 2013. gadā

Šā gada 2. janvārī Latvijā uzsākusies balsošana Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) rīkotajā konkursā „Gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs”. Konkursa mērķis ir noteikt labāko Latvijas kooperatīvu, kurš, realizējot kooperācijas ideju, ieguvis lauksaimnieku atzinību un uzticību.  Balsošana norisināsies līdz 23. janvārim, un pēc rezultātu apkopošanas, laureāti tiks paziņoti 31. janvārī. 

Balsošanas anketas ir pieejamas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra birojos, lauksaimnieku nevalstisko organizāciju birojos un Zemkopības ministrijā, tāpat ikviens var balsot par sev tīkamāko kooperatīvu elektroniski: interneta mājas lapā http://balso.llka.lv/

Labākie lauksaimniecības kooperatīvi tiks noteikti trīs grupās – lielie, vidēji lielie un mazie kooperatīvi, ņemot vērā to apgrozījumu. Lielo kooperatīvu grupa ar apgrozījumu no 1 miljons LVL (1.424 miljoni EUR) un vairāk, vidēji lielo kooperatīvu grupa – no 201 000 līdz 1 miljons LVL (286 325 līdz 1.424 miljoni EUR) un mazo kooperatīvu grupa – ar apgrozījumu līdz 200 000 LVL (284 900 EUR).

Konkurss šogad tiek rīkots ceturto reizi un kļuvis par gaidītu notikumu Latvijas lauksaimnieku vidū. Četru gadu laikā konkursā laurus plūkuši daudzi kooperatīvi, tostarp, tādas pazīstamas lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības kā „Piena ceļš”, „LATRAPS”, „Straupe”, „Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, „Durbes grauds”,„Viļāni”, „Zaļais grozs”, „Mūsmāju dārzeņi”, u.c.

Nobalsot par sev tīkamāko kooperatīvu elektroniski ir iespējams katru dienu vienu reizi dienā no konkrētas IP adreses.

2014-01-10
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A