Aktualitātes

Lauku diena Viļānos – tradīcija 16 gadu garumā

Lauku diena Viļānos – tradīcija 16 gadu garumā

Lauku diena Viļānos, ko organizē SIA “Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrs”, jau kļuva par tradīciju daudziem lauksaimniecības nozares pārstāvjiem, jo jau 16. gadu pēc kārtas sniedz iespēju vienuviet iepazīties ar svarīgākajām aktualitātēm. Par to liecina arī ik gadu pieaugošais pasākuma dalībnieku un apmeklētāju skaits. 

Katru reizi Lauku dienā Viļānos tiekas lauksaimnieki, uzņēmēji un pētniecības nozares pārstāvji. Arī šogad apmeklētāju bija vairāk par tūkstoti, izstādē piedalījās vairāk par 60 firmām, savukārt tirdziņā savās saimniecībās ražoto produkciju piedāvāja 30 mājražotāji un amatnieki. Kā pastāstīja SIA “LLZC” direktore Dr. agr. Veneranda Stramkale, sadarbībā ar 17 firmām tika ierīkoti 42 izmēģinājumu lauciņi ar 14 laukaugu kultūrām. Tieši izmēģinājumu lauciņi ir tas, kas atšķir Viļānu Lauku dienu no citām lauksaimniecības izstādēm – to ierīkošanā ir jāiegulda liels darbs un resursi.

Lai veicinātu lauksaimniecības zinātnes attīstību, izstādē aicina piedalīties arī izglītības iestādes: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Malnavas koledžu un Rēzeknes Tehnikuma Viļānu mācību vietu. Daudzu gadu garumā ir izveidojusies arī laba sadarbība ar LLU Ulbrokas zinātnes centru un Agroresursu un Ekonomikas zinātniskā institūta Stendes un Priekuļu pētniecības centriem. Paplašinās arī pasākuma starptautiskais mērogs – šogad Lauku dienā piedalījās pārstāvji no Beļģijas, Vācijas, Polijas, Lietuvas un arī Baltkrievijas.

Lauku zinātnieku novads – tā Viļānu novads tiek raksturots Attīstības stratēģijā, patiecoties vairāku lauksaimniecības zinātnes centru pastāvēšanai. Lauku diena ir pasākums, patiecoties kuram novada vārds izskan tuvākā un tālākā apkārtnē. Tas jau paspēja pārvērsties par pasākumu visai ģimenei

Attīstības stratēģijā Viļānu novads tiek raksturots kā lauku zinātnieku novads, ko apliecina vairāku lauksaimniecības zinātnes centru pastāvēšana novadā. Lauku diena, kas ir kļuvusi par interesantu pasākumu visai ģimenei, izskandina novada vārdu tuvākā un tālākā apkārtnē. Lai saprastu, kas ir Lauku diena, tā noteikti jāapmeklē pašiem. Tāpēc tiekamies Lauku dienā Viļānos 2017. gadā!

Teksts un foto: Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

Video: Edgars Latkovskis

2016-07-21
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A