Aktualitātes

Lauku diena Viļānos – apvienojot lietderīgo ar izklaidi

Lauku diena Viļānos – apvienojot lietderīgo ar izklaidi

Lauku diena Viļānos – kādam tās ir atmiņas par kādreiz apmeklēto izstādi, kādam ikgadējs pasākums, bet vēl kādam ik pa brīdim parādās doma, ka šis pasākums būtu jāapmeklē, bet katru reizi kaut kā nesanāk. Var droši apgalvot, ka ar katru gadu lauksaimniecības izstāde Viļānu novadā, ko Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrs (LLZC) rīko sadarbībā ar novada pašvaldību, kļūst aizvien kuplāka dalībnieku un apmeklētāju skaitā, ko apliecina arī nupat – 13. jūlijā – aizvadītā Lauku diena. 

Zinātne bez brīvdienām un svētku dienām

Braucot pa Rēzeknes-Viļānu šoseju, daudzi noteikti ir pamanījuši zīmi ar uzrakstu “LLZC demonstrējumu lauciņi”. Šī zīme norāda, kam visu gadu tiek veltīts zinātnes centra darbs – demonstrāciju lauciņu uzturēšanai, kur tiek audzētas un pārbaudītas dažādu kultūru šķirnes, savukārt rezultātus var redzēt lielākajā lauksaimniecības pasākumā – Lauku dienā. To apliecina vairāk nekā 100 pārstāvēto uzņēmumu, krāšņais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī apmeklētāju skaits, kas jau ir mērāms tūkstošos. Demonstrējumu lauciņi un piedāvātās lauksaimniecības tehnikas daudzveidība ir tas, kas Lauku dienu Viļānos atšķir no citiem līdzīgiem pasākumiem visā valstī.

Informācijas akadēmiskie un praktiskie aspekti

LLZC vienmēr sadarbojās ar reģiona izglītības iestādēm, tomēr pēdējos pāris gados šī sadarbība kļuva izteiktāka un jau nonāca starptautiskā līmenī. Jūnijā, piemēram, izmēģinājumu laukus apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rīkotās starptautiskās konferences “Vide. Tehnoloģija. Resursi” dalībnieki. Līdzās RTA par Lauku dienas pastāvīgajiem dalībniekiem kļuva arī Malnavas koledžas un Rēzeknes Tehnikuma pārstāvji. Šoreiz kopā ar Malnavas koledžas pārstāvjiem ieradās delegācijas no Pleskavas Agrotehniskās koledžas (Krievija) un Haradokas Agrotehniskās koledžas (Baltkrievija).

Ļoti vērtīgu informāciju Lauku dienā iegūst arī lauksaimnieki – demonstrējumu lauciņos ir iespējams iepazīties ar dažādu kultūru šķirnēm un audzēšanas tehnoloģijām, kas pastāvīgi attīstās. Tā ir unikāla iespēja izvēlēties sev piemērotāko šķirni vai līdzekļus nākamajām sezonām.

Jau sāk pietrūkt vietas...

Tas droši vien ir vislabākais rādītājs, kas raksturo Lauku dienu Viļānos un iezīmē pasākuma attīstības virzienus – dalībnieku skaits aug, apmeklētāju kļūst arvien vairāk, uzņēmumi sāk konkurēt par to piedāvāto šķirņu sēklu un līdzekļu audzēšanu un izmantošanu izmēģinājumu lauciņos. Arī tiem uzņēmumiem, kas piedāvā apskatīt lauksaimniecības tehniku, sāk pietrūkt vietas.

Jau tikai šo argumentu dēļ nākamā gada Lauku dienu nedrīkst palaist garām. Turklāt tas kļūst par pasākumu visai ģimenei. Bērnu pasākumā šogad bija īpaši daudz, jo kur gan citur var pašiem iekāpt gandrīz katrā traktorā, izvizināties ar mazāku tehniku ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, kā arī izbaudīt īstu Latgales lauku atmosfēru? Tiekamies Lauku dienā 2018!

Teksts un foto: Margarita Isajeva
sabiedrisko attiecību speciāliste
Video: Latgales Reģionālā televīzija 

2017-07-19
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A