Aktualitātes

Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji tikās ar Viļānu skolēniem

Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvji tikās ar Viļānu skolēniem

30. novembrī Viļānu vidusskolu apmeklēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Olimpiskās izglītības un sporta programmu vadītāja Lilita Mitrofanova un vieglatlēte, Rio 2016.gada vasaras olimpisko spēļu dalībniece Gunta Latiševa-Čudare. 

Sporto visa 3.a klase

Vizītes laikā viesi tikās ar 3.a klasi (klases audzinātāja Vija Zavjalova) sporta stundā. Šī klase ir to 130 klašu vidū (kopā 3000 skolēnu), kas piedalās LOK atbalstītajā projektā “Sporto visa klase”. Projekta mērķis ir stiprināt sporta lomu sabiedrībā, uzlabot projektā iesaistīto skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, vienlaikus dodot motivāciju nodarboties ar sportu. Katru dienu 3.a klases audzēkņiem notiek sporta nodarbības – 2 reizes nedēļā atbilstoši izglītības programmas prasībām un 3 fakultatīvas nodarbības kā ir noteikts projektā (futbola elementu apmācība, stājas uzlabošanas un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība, kā arī izvēles nodarbība peldbaseinā vai svaigā gaisā). Kā pastāstīja klases audzinātāja Vija Zavjalova, bērniem ir daudz enerģijas, kura arī tiek izmantota sporta nodarbībās. Skolēniem tās tiešām patīk un to varēja redzēt arī sporta nodarbībā, kuru rādīja viesiem.

LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers norādīja, ka dalība šajā projektā arī turpmākos trīs gadus (4., 5. un 6. klasē) pilnveidos skolēnu veselību, uzlabos stāju, kā arī attīstīs prasmes strādāt komandā. Lai veicinātu skolēnu interesi nodarboties ar sportu, klasei tika uzdāvinātas jaunas futbola bumbas.

“Sajust uzvaras garšu”

Skolēnus sveica arī Latvijas komandas dalībniece Rio 2016 olimpiskajās spēlēs, rēzekniete Gunta Latiševa-Čudare. Viņa 3.a klases audzēkņiem novēlēja nezaudēt interesi nodarboties ar sportu, bet gan attīstīt savas prasmes un vēlāk izvēlēties savām interesēm atbilstošus treniņus, lai aktīvi pavadītu brīvo laiku.

Vēlāk sportiste tikās ar vidusskolas audzēkņiem, lai atbildētu uz to jautājumiem. Runājot par savas sportistes karjeras sākumu, Gunta Latiševa-Čudare norādīja, ka no skolas laikiem atmiņā spilgti iespiedās divi ikgadēji pasākumi – kross Ančupānos un sacensības Viļānu pilsētas stadionā.

Atbildot uz jautājumu, kas sportisti motivē apmeklēt treniņus un tiekties pretī jauniem mērķiem, Gunta atbildēja, ka tā esot uzvaras garša – sasniedzot vienu mērķi, rodas vēlme strādāt vēl vairāk un sasniegt vēl augstāku mērķi. To Gunta novēlēja arī visiem klātesošajiem, neatkarīgi no tā, kurā jomā cilvēks darbojas vai darbosies.  

Teksts un foto: Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

2016-12-06
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A