Aktualitātes

Krievu dziesmu ansamblis “Sudaruški” Ludzā izdziedāja krievu romances

Krievu dziesmu ansamblis “Sudaruški” Ludzā izdziedāja krievu romances

Šā gada 1. novembrī Viļānu novada krievu nacionālo minoritāšu kultūrizglītojošā biedrība „Očag” un krievu dziesmu vokālais ansamblis „Sudaruški” Ludzas tautas namā tikās ar radošajiem kolektīviem no Balviem, Preiļiem, Rēzeknes, Daugavpils, Viļakas un Līvāniem, kuri arī izpilda krievu tautasdziesmas un lirsikās romances.

Pasākuma organizatori – jaunizveidotā Ludzas kultūras biedrība „Nasledije” (Mantojums) spēja apvienot visus radošos kolektīvus, cienot gan vēsturiskās vērtības, gan krievu nacionālo minoritāšu kultūras tradīcijas Latgalē. Jāatzīmē, ka šis pasākums bija veltīts ludzēnieša, 1812.gada Tēvijas kara ar Napoleonu, varoņa Jakova Kuļņeva 250.jubilejai. Īpaši šo faktu akcentēja Krievijas Federācijas ģenerālais konsuls Daugavpilī Oļegs Ribakovs.

Katrs kolektīvs demonstrēja savas muzikālās prasmes un talantus. Īpašs prieks bija par to, ka ansambļa „Sudaruški” dalībnieces, pateicoties Viļānu novada domes finansiālajam atbalstam, varēja uzstāties jaunos, skaistos tērpos. Katra šāda Latgales kultūras biedrību un radošo kolektīvu tikšanās veicina krievu nacionālās minoritātes tradīciju saglabāšanu un izzināšanu.

Biedrība „Očag” izsaka pateicību Viļānu novada domei par biedrības „Očag” materiālo un emocionālo atbalstu.

Ansambļa dalībnieki: 1. rinda: Ļubova Groznova, Valentīna Korņejeva, Olga Jermakova, ansambļa vadītāja Laura Reksne, Raisa Nadežnikova, Ludmila Mačule;

2.rinda: Zinaīda Pļašečnika, Oksana Visocka, Marina Diča, Jeļena Ribakova.

Informāciju sniedza

„Očag” dalībniece Nataļja Jakušonoka

Foto – Felicija Leščinska

2013-11-13
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A