Aktualitātes

Jaunsargi devās izzinošā pārgājienā

Šā gada 29.oktobrī norisinājās 316.Viļānu jaunsargu vienības Viļānu un Nautrēnu vidusskolas jaunsargu divu dienu pārgājiens uz Viļānu novada Broku ciemu. Pēc desmit kilometru garas distances noteiktā apmetnes vietā, pielietojot iepriekš iegūtas teorētiskās zināšanas, bija  jāpilda dažādi uzdevumi, tādā veidā papildinot un attīstot savas praktiskās iemaņas. Pārgājienā piedalījās 2. – 3. līmeņa jaunsargi.

Pārgājiena laikā jaunsargi apguva un nostiprināja iemaņas telts uzsliešanā, atttīstīja lauka kaujas iemaņas, apguva sakaru, tūrisma elementus, strādāja ar karti un kompasu (orientēšanās), darbojās ar ieročiem, kā arī veica virkni citu uzdevumu, kas palīdz attīstīt komandas darbu.

Jaunsargiem bija iespēja parādīt sevi un savas prasmes ne tikai dienas laikā, bet arī naktī, kad katram vajadzēja pa maiņām dežurēt pēc iepriekš sagatavota grafika pie ugunskura un patrulēt pa apmetnes teritoriju.

Pārgājiena gaitu vēl interesantāku padarīja vairākas mācību nolūkos noorganizētas vakara trauksmes situācijas, kuru rezultātā svarīgākais bija ātra reakcija.

Emocijām piepildīti un nogurušie jaunsargi 30. oktobrī devās atpakaļ.

Informāciju sagatavoja

Romāns Seilis – Zundāns

RJC JD 2.novada nodaļas jaunsargu instruktors

Foto no jaunsargu vienības arhīva

2013-11-06
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A