Aktualitātes

Arī Dekšāru bērniem savs rotaļu laukums

Arī Dekšāru bērniem savs rotaļu laukums

Drēgnais un rudenīgais laiks šodien, 18.oktobrī nebūt nebija šķērslis mazajiem dekšāriešiem pulcēties vienuviet uz košā rotaļu laukuma atklāšanu pagasta Nākotnes ielas namu iekšpagalmā. Šis sapnis ir izsapņots, un mazie var priecāties par pieaugušo sagādāto prieku, jo tagad arī Dekšāru bērniem ir vieta, kur var rotaļāties un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku.

Visus klātesošos sveica Dekšāres pamatskolas direktore Daiga Ceipiniece, pastāstot bērniem par šī laukuma tapšanu un palīgiem, kas pacentās, lai sapnis par rotaļu laukumu piepildītos, savukārt Viļānu novada pašvaldības izpilddirektore Inga Strūberga aicināja bērnus rūpēties un būt atbildīgiem par jauno rotaļu laukumu, kā arī vēlēja, lai Dekšāru pagasta iedzīvotāji būtu aktīvi un arī turpmāk šādos projektu konkursos radītu jaunas idejas par vēl citiem rotaļu laukumiem pagastā. Skolas draugs, kā bērni viņu dēvē, jeb pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Benislavskis pateicās projekta vadītājai Mārai Graudiņai par šo ideju, kuru arī veiksmīgi izdevās īstenot.

Pēc apsveikumiem ikviens saņēma gardas šokolādes bitītes, kuras bija salidojušas skolotājas Ilzes Valenieces līdzpaņemtajā groziņā.

Jāatzīmē, ka pie rotaļu laukuma izveides aktīvi darbojās paši iedzīvotāji – iniciatīvu grupas, kuras arī rakstīja projekta pieteikumu, dalījās ar idejām par nepieciešamajām iekārtām un kādām vecuma grupām tās vairāk paredzētas. Pie šī rotaļu laukuma projekta idejas un īstenošanas strādāja Nākotnes ielas septītā un devītā namu iedzīvotājas: Māra Graudiņa, Inga Grāvale, Irita Mestere un Inga Locāne.

Kā pastāstīja projekta autore M. Graudiņa, bērni ļoti priecājas par iespēju rotaļāties turpat pie mājas, arī vecākiem ir vieglāk sekot līdzi bērnu rotaļām, zinot, ka viņi ir turpat mājas pagalmā. Turpmāk plānots veikt apzaļumošanas darbus laukuma teritorijā, lai tas izskatītos vēl košāks un krāšņāks, par ko parūpēties uzņēmusies pati Māra.

Kopš pagājušā gada Viļānu novadā uzstādīti vairāki rotaļu laukumi – Viļānu pilsētā, Sokolku pagastā, Radapoles un Ornicānu ciemos, un tagad arī Dekšāres pagastā. Novada bērniem ir iespēja aktīvi atpūsties, attīstīt savu fizisko veselību un vienkārši jauki pavadīt brīvo laiku. Rotaļu laukumu izveidi finansē Viļānu novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Autores foto

2013-10-18
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A