Aktualitātes

Aicina pieteikties dalībniekus XV Tautas muzikantu svētkiem Viļānos

Aicina pieteikties dalībniekus XV Tautas muzikantu svētkiem Viļānos

XV Tautas muzikantu svētki” ir nozīmīgākais pasākums Latvijas novadu muzikantiem-vecmeistariem, kapelām, folkloras kopu muzikantu grupām, tradicionālās kultūras (īpaši mūzikas) pētniekiem, speciālistiem un  jauniešu muzikantu grupām. Tas ir vienīgais pasākums Latvijā, kurā piedalās muzikanti - vecmeistari un muzikantu grupas no dažādiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas novadiem un savu muzicēšanas pieredzi nodod jaunākās paaudzes muzikantiem. Šogad Tautas muzikantu svētki Viļānos norisināsies 8. augustā, Lakstīgalu salā.

Klāt kārtējie Tautas muzikantu svētki Viļānos, šogad jau 15. reizi. Esat visi mīļi gaidīti satikties, kopā muzicēt un atpūsties. Piecpadsmit gados svētku dalībnieku skaits ir divkāršojies, ja ne trīskāršojies, tāpēc aicinām visus uz sapratni, jo muzicēšana katru gadu ieilgts; arī ārzemju muzikantu grupu skaits katru gadu pieaug. Analizējot, pagājušā gada pieredzi, secinājām, ka vakara koncerts (ārzemju muzikantu grupas, 1, 5 stundas) ir labs risinājums, lai arī jums visiem radītu svētkus un jūs varētu iegūt pieredzi, klausoties citu valstu muzikantos.

Lai nerastos strīdīgas situācijas, šogad jums ļaujam izvēlēties, kurā pagastā pa dienu vēlaties muzicēt un kurā laikā gribat muzicēt nakts zaļumballē, ja būs vairāki pretendenti uz 1 laiku, tad organizatori patur tiesības muzicēšanas laikus koriģēt.

Kā jau ierasts būs lielais zupas katls un zaļumballes laikā darbosies muzikantu telts, kur varēsiet kopīgi muzicēt, diskutēt, dalīties atmiņās (labākai omai, līdzi var paņemt „groziņu”).

Ja kādam nepieciešamas naktsmājas, dodiet ziņu, mēģināsim meklēt lētāko variantu.

SVĒTKU PROGRAMMA

11:00-12:00 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija Viļānos, Lakstīgalu salā

12:00-13:00 Satikšanās, rīta kafija.

13:00 Izbraukšana uz Viļānu novada pagastiem (kopīgs novada autobuss)

14:00-16:00 Akustiskie brīvdabas koncerti pagastos

  • Viļānu pag. Radapolē (pie vecā kantora ēkas)
  • Viļānu pag. Jaunviļānos (daudzdzīvokļu māju pagalmā)
  • Sokolku pag. Strupļos (estrādē)

18:00-19:30 Svētku  dižais koncerts Lakstīgalu salā (ārzemju muzikantu grupas no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas)

No 19:30- Nakts zaļumballe Lakstīgalu salā  (muzicē visi svētku dalībnieki, katra grupa 15-20 min., atkarībā no svētku dalībnieku skaita.

Lūgums svētku dalībniekiem atsaukties līdz 8. jūlijam, sūtot pieteikumu uz e pastu vilanu_kn@inbox.lv vai ivetadukalska@inbox.lv

vai uz pasta adresi: Viļānu kultūras nams, Kultūras laukums 2, Viļāni, Viļānu nov., LV-4650

 Informācija:

Viļānu kultūras nama direktore Margarita Cakula, tālr. 28662346

Tautas muzikantu biedrības vadītāja Iveta Dukaļska, tālr. 29167594

PIETEIKUMA ANKETA (Docx)

2015-07-02
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A