Aktualitātes

„Pieslēdzies, Latvija!” apmācību dalībnieki saņēmuši sertifikātus

„Pieslēdzies, Latvija!” apmācību dalībnieki saņēmuši sertifikātus

Ar gandarījumu par iegūtajām zināšanām un prasmēm 106 Viļānu novada iedzīvotāji, kuri ir vecāki par 50 gadiem, ieguvuši sertifikātus par bezmaksas datorapmācību programmas apgūšanu. Kā pastāstīja skolotāja Ilze Valeniece, šogad aktivitāte esot bijusi ļoti liela, jo seniori ļoti labprāt apgūst datorlietošanas prasmes. Šogad aprit pieci gadi, kopš Lattelecom īsteno projektu „Pieslēdzies, Latvija!”.

Apmācības norisinājās trīs līmeņos, atbilstoši dalībnieku līdzšinējai pieredzei un prasmēm, tātad katrs varēja izvēlēties atbilstošāko. Iesākumā vairums dalībnieku iesaistījās ar vēlmi apgūt pirmā līmeņa jeb iesācēju apmācības, bet, saprotot, ka tas ir interesanti, labprāt turpināja apgūt zināšanas arī otrajā un trešajā līmenī. Šogad kopumā Viļānu novadā tika izveidotas deviņas apmācību grupas – sešas Viļānu pilsētā un trīs Dekšāres pagastā.

„Šīs apmācības ir kā iedrošinājums senioriem, viņi priecājas, ka ar interneta palīdzību ir iespējams padarīt dzīvi vienkāršāku – lietot elektronisko pastu saziņai, apmaksāt rēķinus, lasīt jaunākās ziņas un veikt virkni citu interesantu darbību”, stāsta I. Valeniece.

Projekta dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, nokārtojot gala eksāmenu un saņemt pašvaldības izsniegtu sertifikātu. Jāatzīmē, ka daudzi no dalībniekiem to arī sekmīgi nokārtojuši.

2013-11-13
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A