Aktualitātes

„Atbalsts” atzīmē savu pilngadību ar labdarības izstādes atklāšanu (LRT sižets)

„Atbalsts” atzīmē savu pilngadību ar labdarības izstādes atklāšanu (LRT sižets)

Ar pirmo mirdzošo sveci Adventes vainagā svētdien, 1. decembrī, Viļānu novada domes zālē tika atklāta Viļānu labdarības biedrības „Atbalsts” tradicionālā labdarības izstāde – pārdošana. Šis gads biedrībai ir zīmīgs ar to, ka līdz ar izstādes atklāšanu tā atzīmēja pilngadību – astoņpadsmit darbības gadus.

Tradicionālās labdarības izstādes aizsākumi meklējami pirms pieciem gadiem, kad biedrība realizēja projektu par audēju darbnīcas izveidi Viļānos, tādējādi rosinot amatniekiem, māksliniekiem un vienkārši radošiem cilvēkiem pulcēties vienuviet, lai radītu acij tīkamas un ikdienai noderīgas lietas. Austas grīdas segas, Adventes vainagi, brošas, vaska sveces, tamborētas somas un cepures, māla izstrādājumus, lelles – šos un vēl citus ne mazāk interesantus rokdarbus un amatnieku darinājumus ikviens interesents var apskatīt un iegādāties līdz šā gada 6.decembrim Viļānu novada domes zālē. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad izstādes dalībnieki bija arī profesionāli mākslinieki, šogad izstādē piedalās tikai Viļānu novada amatnieki un rokdarbnieki.

Pasākuma laikā tēvs Alberts Cimanovskis MIC pasvētīja Adventes vainagus un vēlēja klātesošajiem mierīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Biedrību jubilejā sveica Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova, kā arī pateicās visiem izstādes dalībniekiem par ieguldīto darbu un laiku izstādes tapšanā un arī ikdienā, darinot tik nenovērtējamus un skaistus rokdarbus. Muzikālu sveicienu sniedza Viļānu kultūras nama sieviešu kora „Alta” dalībnieces.

 „Aicinot ziedot, ir jādod arī kas pretī. Šī labdarības izstāde ir kā mūsu devums ikvienam, kā baudījums acij, prieks un gandarījuma sajūta par padarīto darbu. Ne velti izstāde tiek rīkota tieši Adventes laikā – laikā, kad cilvēki kļūst saliedētāki, vairāk aizdomājas par dzīves jēgu un kļūst līdzcietīgāki. Mēs saņemam prieku un dodam to arī citiem”, teic biedrības valdes priekšsēdētāja Valentīna Vaivode. Tāpat arī viņa pateicas Viļānu novada domes vadībai par labiem vārdiem un protams arī finansiālo atbalstu.

Viļānu labdarības biedrība „Atbalsts” dibināta 1995. gada 5. decembrī un tās sākotnējā priekšsēdētāja bija Lilija Skarbinieka. Jāteic, ka laika gaitā biedrības vadītājas ir mainījušās – Daina Teilāne, Vanda Pužule, Alla Kozlovska. Nu jau septīto gadu labdarības biedrību „Atbalsts” vada Valentīna Vaivode. Biedrība aktīvi iesaistās sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī realizē dažādus uz attīstību vērstus projektus. Jāatzīmē, ka biedrībai šogad pievienojusies apņēmības pilna jauniešu iniciatīvu grupa, kura vēlas iesaistīties cēlajā kustībā – labdarībā.

Izstāde darbojas katru dienu līdz 6.decembrim no plkst. 8:00 – 17:00.

Ikviens laipni aicināts!

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

FOTOGALERIJA

2013-12-02
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A