Sākumlapa

Viļānu novadpētniecības muzejā ir skatāma izstāde “Lelles Latvijas novadu tautastērpos”

Viļānu novadpētniecības muzejā ir skatāma izstāde “Lelles Latvijas novadu tautastērpos”?v=1519041378

Viļānu novadpētniecības muzejā līdz 1. martam var apskatīt ceļojošo leļļu izstādi “Lelles Latvijas novadu tautastērpos”, kuru izveidoja divas Zviedrijas latvietes - Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone. Viņas ietērpa vairāk nekā 200 lelles latviešu tautastērpos. Jau dažus gadus 30 lelles no šis kolekcijas apceļo Latviju, bet pārējās lelles Marijas Muzikantes radinieki uzdāvināja Latvijas vēstniecībai Stokholmā.

Visu paaudžu Ziemas jampadracis

Visu paaudžu  Ziemas jampadracis?v=1519041378

Pasākums notiks 24. februārī plkst. 12.00 Viļānu nov., Dekšāres pag., Bokānos, mājas "Bokānu ozoli".

Aicinām piedalīties visus interesentus, īpaši tiek aicinātas ģimenes ar bērniem un seniori.

Ģērbties silti un ērti, ķert prieka mirkļus, ko sniedz sniegs un ziema, un kopā pavadītais laiks!

Pateicība ģimenes ārstei Elgai Sudnikai

Pateicība ģimenes ārstei Elgai Sudnikai?v=1519041378

Ir patiesi liels prieks un lepnums par Viļānu novada ģimenes ārsti Elgu Sudniku, kura ir saņēmusi Rūdolfa Skaidrā balvu kategorijā “Jaunais lauku ģimenes ārsts”. Ārsta darbs ir ļoti atbildīgs, izvēloties šo profesiju, Elga uzņēmās atbildību par citu cilvēku dzīvi, tāpēc Viļānu novada pašvaldības iedzīvotāju vārdā gribam izteikt pateicību! PALDIES ir cēlies no vārdu salikuma „palīdzi Dievs”, tāpēc sakot kādam paldies,  mēs līdz ar to vēlam augstāko spēku palīdzību viņas gaitās.

Valentīndiena Viļānu pilsētas bibliotēkā

Valentīndiena Viļānu pilsētas bibliotēkā?v=1519041378

Valentīna diena jau ir garām, tomēr Viļānu vidusskolas 2.b klases skolēniem tā paliks atmiņā uz ilgu laiku. Šajā dienāViļānu pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā tika rīkota derīgo padomu stunda.

Latvijas vēstniecības Zviedrijā ceļojošā izstāde „Lelles Latvijas novadu tautastērpos”

Latvijas vēstniecības Zviedrijā ceļojošā izstāde „Lelles Latvijas novadu tautastērpos”?v=1519041378

No 16. februāra līdz 1. martam Viļānu novadpētniecības muzejā apskatāma Latvijas vēstniecības Zviedrijā ceļojošā izstāde „Lelles Latvijas novadu tautastērpos”. Izstādes 30 lelles latviešu tautas tērpos ietērpušas trimdas latvietes Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone pagājušā gadsimta 70. gados. Abas mākslinieces bēgļu gaitās bija devušās uz Zviedriju. 1970. gadu vidū ciemos pie Marijas atbrauca Latvijā palikusī māsa un  atveda suvenīru - lellīti tautas tērpā, kas kļuva par pamudinājumu lēmumam apģērbt Bārbijas un Kenus latviešu tautastērpos.

Dzidra ar Mariju pie lellēm strādāja bez atlīdzības, un tās nebija domātas pārdošanai. Darināšanas iecere bija gaužām vienkārša – lai nākamajām paaudzēm būtu ko redzēt un zināt.

Konkursa "Viļānu novada uzņēmums 2017" noslēguma pasākums

Konkursa

Otro gadu Viļānu novada pašvaldība rīko konkursu „Viļānu novada uzņēmums”. Šogad konkursam tika pieteikti pretendenti astoņās nominācijās, komisija vērtēja pretendentus, kuri aktīvi darbojas novada teritorijā, veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, ražošanas teritoriju pievilcību, nodarbinātību, sabiedrisko aktivitāti, publisko un privāto sadarbību, darba vides pievilcību, nodrošinot novada uzņēmēju plašāku atpazīstamību, to ražotās produkcijas vai pakalpojuma popularizēšanu un citus aspektus.

Meteņdienas sadancis "Ielūdz Austra"

Meteņdienas sadancis

3. februārī notika jauniešu deju kolektīva “Austra” organizētais Meteņdienas sadancis ar sadraudzības kolektīviem.

Viļānu novada pašvaldība
Twitter Instagram Facebook
A A A